Jak zamawiać kubki reklamowe – kubki z nadrukiem?

Jak zamawiać kubki reklamowe – kubki z nadrukiem?

Przygotowujemy zamówienie na kubki reklamowe. Mamy już wybrany kształt, model i właśnie zaczynamy się zastanawiać na sposobem znakowania. Kubki reklamowe to zwykle kubki z nadrukiem , choć nie zawsze. Wybierając technikę  nadruku należy przyjrzeć się możliwościom technologicznym. To moment w którym często pojawiają się niejasności, ponieważ kubki reklamowe możemy oznakować (nadrukować) aż pięcioma metodami, z których każda daje inny efekt, inaczej wygląda i ma różną trwałość. No i inaczej kosztuje.

Zatem: w jaki sposób nadrukować kubki reklamowe?

Tampodruk (nadruk bezpośredni). To najtańsza, ale i najmniej trwała metoda nadruku na kubkach reklamowych. Powierzchnia nadruku zwykle jest ograniczona do prostokąta ok. 50mm x 30mm. Wprawdzie farbę po nadruku utwardza się w piecu, ale nie jest to metoda która oprze się bardzo mocnemu zdrapywaniu.

Kubki reklamowe – tampodruk

Sitodruk (nadruk bezpośredni). Kubki reklamowe mogą być znakowane sitodrukiem – tu sytuacja przedstawia się inaczej, ponieważ możemy kubek nadrukować wokół. Trwałość jest zadowalająca, choć nie wieczna –  podobnie jak przy tampodruku. Cena: drożej niż tampodruk, ale … taniej niż kalka ceramiczna. Zwłaszcza przy nadrukach wielokolorowych.

Kubki reklamowe – sitodruk

Kalka ceramiczna. To najtrwalsza metoda znakowania. Niestety, najdroższa. Kubki reklamowe dają się drukować zarówno punktowo jak i wokół. Po nadrukowaniu specjalną kalką, kubek umieszcza się w piecu i wypala w takiej temperaturze, że szkliwo kubka trwale spaja się z kalką. Metoda na zawsze i nie do zdarcia.

Kubki reklamowe – kalka ceramiczna

Sublimacja. Nadaje się tylko do małych ilości zamawianych kubków. W ten sposób nadrukować można np.: zdjęcia wokół kubka. Metoda zupełnie nieopłacalna przy zamówieniach powyżej 30-50 szt. kubków. Stosujemy ją zwykle do odwzorowań zdjęć.

Kubki reklamowe – sublimacja

Piaskowanie. Logo na kubku jest grawerowane za pomocą urządzenia do piaskowania. Metoda trwała, efektowna i droga. Kubki można personalizować w ten sposób.

Kubki reklamowe – piaskowanie

Przykłady wszystkich omawianych technologii prezentujemy w naszym Salonie. Zapraszamy !

http://promoshop.pl/pl/kubki-reklamowe

Na koniec przypomnienie – zamawiając kubki reklamowe, proszę pamiętać o pudełkach indywidualnych. Prosimy wyraźnie opisywać, czy kubki mają być pakowane zbiorczo w kartony, czy w indywidualne kartoniki. To nieznacznie zmienia wycenę. Pudełka kosztują od kilkudziesięciu groszy do 2-3 złotych.

Wkrótce więcej informacji.